آمادگی شهرداری تهران برای نوسازی شهرک پیکان‌شهر براساس ضوابط

اجتماعی

به گزارش سرویس خبری ایران:

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا گلپایگانی پس از پایان جلسه نوسازی شهرک پیکان‌شهر واقع در منطقه ۲۲ که با حضور محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها مجلس شورای اسلامی، علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲  برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرداری تهران قطعاً تلاش خواهد کرد تا بحث نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده به تعهدات خود عمل کند و در طرح تفصیلی نیز به این موضوع اشاره شده است.

وی با اشاره به پروژه نوسازی شهرک پیکان شهر در منطقه ۲۲ گفت: براساس مصوبه شورای عالی شهرسازی در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ موضوع ۲۰۰درصدی برای این مجموعه در نظر گرفته شده است که البته مجریان پروژه معتقدند که باید تراکم بیشتری به شهرک پیکان‌شهر داده شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: شهرک پیکان‌شهر در ابتدا برای کارگران ایران‌ناسیونال ساخته شده بود که بعد از آن نیز این شهرک به پرسنل ایرانخودرو داده شد و در واقع این شهرک قدمت ۵۰ ساله‌ای را دارد و بعد از گذشت این زمان برخی از خدمات در این مجموعه ارزش کیفی و اجتماعی خود را از دست داده است.

گلپایگانی خاطر نشان کرد: به همین جهت شورای عالی شهرسازی و معماری در راستای نوسازی بافت فرسوده خدماتی را در نظر گرفته است که البته این خدمات مطابق با طرح تفصیلی و شورای عالی شهرسازی باشد.

وی بیان کرد: در این طرح در ارتباط با بارگذاری تشویقاتی برای نوسازی واحدها در نظر گرفته شده است، اما نباید تسهیلات بیش از آن چیزی باشد که در طرح تفصیلی آمده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به درخواست مجریان پروژه نوسازی شهرک پیکان‌شهر تاکید کرد: در این جلسه آنها درخواست داشتند که تراکم در این شهرک بیش از حدی باشد که در طرح تفصیلی آمده است که بر این اساس اگر چنین اتفاقی رخ بدهد میزان تراکم و بارگذاری جمعیت در این شهرک افزایش می‌یابد و قاعدتاً رفت و آمد برای ساکنان منطقه دشوار می‌شود.

گلپایگانی ادامه داد: متاسفانه در سال‌های گذشته منطقه ۲۲ به دلیل تخلفاتی که در ضوابط ساخت و ساز بوده است، شاهد بارگذاری جمعیت بیش از حد بوده‌ایم، در حالی که جمعیت برای این منطقه ۳۵۰ هزار نفر پیش‌بینی شده بود که هم اینک بارگذاری که صورت گرفته است برای ۶۰۰ هزار نفر است.

وی افزود: با توجه به درخواستی که امروز از سوی مجریان پروژه نوسازی شهرک پیکان‌شهر مطرح شد قرار بر این شد تا این درخواست در کمیسیون ماده ۵ بررسی و نظر نهایی اعلام شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: البته شهرداری تهران تسهیلاتی را در ارتباط با نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته است و در واقع عوارض ساخت چنین پروژه‌هایی به صفر نزدیک است.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی
تخلف بزرگ برخی شرکت‌های واردات دارو/ فروش داروهای ژنریک به قیمت برند اصلی! + سند

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ براساس ضوابط قیمت‌‌گذاری داروها در سازمان غذا و داروی ایران، قیمت “داروهای ژنریک وارداتی” باید ۴۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از قیمت داروی برند اصلی در بازار کشورمان باشد اما طبق برخی …

اجتماعی
اسماعیلی: اگر مقدمات موردنظر رئیس قوه‌قضاییه درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در چهاردهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ضرر زدن قطعی اینترنت به صاحبان مشاغل اظهار کرد: تصمیمی که در این مقطع گرفته شد، تصمیم قوه قضائیه نبود بلکه تصمیم مراجع …

اجتماعی
تهران| پلمب ۳۷ خانه مجردی در اطراف میدان امام حسین (ع)/ سکونت معتادان و سارقان در منازل مذکور

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار کیوان ظهیری پیش از ظهر امروز در حاشیه پلمب خانه‌های مجردی در حوالی میدان امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح انضباط اجتماعی در محله‌های اطراف میدان امام حسین (ع) با …