بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور کارشناسی ارشد در کمیسیون آموزش مجلس

به گزارش سرویس خبری ایران:  بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور کارشناسی ارشد در کمیسیون آموزش مجلس حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور کارشناسی ارشد، اظهار داشت: نمایندگان عضو این کمیسیون در حوزه‌های انتخابیه خود چندین

کد خبر : 17323
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۵
بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور کارشناسی ارشد در کمیسیون آموزش مجلس

به گزارش سرویس خبری ایران:

 بررسی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور کارشناسی ارشد در کمیسیون آموزش مجلس

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور کارشناسی ارشد، اظهار داشت: نمایندگان عضو این کمیسیون در حوزه‌های انتخابیه خود چندین حوزه برگزاری آزمون کنکور کارشناسی ارشد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از نزدیک بازدید کرده‌اند، ضمن این که من نیز امروز چند محل برگزاری آزمون را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در شهر همدان از نزدیک دیدم تا بتوانیم گزارشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهیه کرده و در جلسه آتی کمیسیون آموزش آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بررسی کنیم.

وی افزود: در برخی از حوزه‌های برگزاری آزمون کنکور میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالا بوده و حتی فاصله دو داوطلب بیش از میزانی بوده که وزارت بهداشت تعیین کرده، اما در برخی از حوزه‌های برگزاری آزمون پروتکل‌های بهداشتی کمتر رعایت شده است و حتی فضای مساعدی نبوده و هوای محل برگزاری آزمون در حال چرخش بود.

حجت‌الاسلام فلاحی خاطرنشان کرد: در برخی محل‌های برگزاری آزمون شاهد فضای بسته بودیم که به هیچ وجه هوا امکان جابجایی نداشت. این در حالی است که در برخی محل‌های برگزاری آزمون تست تب و توزیع ماسک در ورودی به محل آزمون انجام می‌شد، ولی امکان جابجایی هوا در سالن‌های وجود نداشت.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در مجموع می‌توانم بگویم که رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از ۷۰ درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: گروهی ۱۳ نفره مأمور به نظارت بر برگزاری کنکور و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی دولت و مجلس تعیین شده است که ۸ نفر از آنها از ۴ کمیسیون آموزش، بهداشت، فرهنگی و اجتماعی هستند. همچنین ۵ نفر هم از نمایندگان وزارت بهداشت ناظر بر برگزاری کنکور انتخاب شده‌اند.

حجت‌الاسلام فلاحی خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از نمایندگان مجلس هم به صورت آتش به اختیار بر روند برگزاری آزمون کنکور در حوزه‌های انتخابیه خود عمل کردند که قطعا گزارشات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به کمیسیون‌ها ارائه خواهند داد و در هفته آتی در این باره بحث و بررسی کرده و تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: برخی گزارشات از ضعف امنیتی برگزاری کنکور خبر می‌دهد که برای مثال می‌توانم به همراه داشتن موبایل حین برگزاری کنکور اشاره کنم، اما باید در مجموع این موضوعات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بحث و بررسی کرد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x