بسیج دانشگاه امیرکبیر پیگیر مطالبات کارگران هفت‌تپه/ خواسته اصلی کارگران چیست؟

به گزارش سرویس خبری ایران:  بسیج دانشگاه امیرکبیر پیگیر مطالبات کارگران هفت‌تپه/ خواسته اصلی کارگران چیست؟ ابوالفضل لطفی عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش دانشجویان بیسجی این دانشگاه برای پیگیری مطالبات کارگران شرکت هفت تپه گفت: اخیرا در همین راستا با یکی

کد خبر : 159
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
بسیج دانشگاه امیرکبیر پیگیر مطالبات کارگران هفت‌تپه/ خواسته اصلی کارگران چیست؟

به گزارش سرویس خبری ایران:

 بسیج دانشگاه امیرکبیر پیگیر مطالبات کارگران هفت‌تپه/ خواسته اصلی کارگران چیست؟

ابوالفضل لطفی عضو شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش دانشجویان بیسجی این دانشگاه برای پیگیری مطالبات کارگران شرکت هفت تپه گفت: اخیرا در همین راستا با یکی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه درباره مشکلاتی که دارند، صحبت کردیم. وی در گفت وگویی که با ما داشت گفت که حق بیمه کارگران و حقوق سه ماهه اول امسال آنها پرداخت نشده است.

وی گفت: آنگونه که کارگران شرکت هفت تپه اظهار کردند مطالبه جدی آنها خلع ید، امید اسدبیگی و مهرداد رستمی از مدیران گذشته است. این کارگران همچنین گفتند با اینکه اعتراض به حقی دارند، اما هیچگاه دست از کار نکشیدند و شرکت تعطیل نشده و شایعه‌های مطرح شده پیرامون این موضوع، صحت ندارد.

لطفی تصریح کرد:‌ یکی از کارگران معتقد بود که در بین کارگران عده‌ای از عوامل کارفرمای شرکت به عنوان کارگر هفت تپه، اعتراضاتی داشتند و سعی دارند تمامی کارگران را تحریک کنند که مقابل فرمانداری شوش تجمع کنند تا از این طریق منفعتی نصیب کارفرمای هفت تپه شود و در نتیجه دادگاه متهمان ارزی هفت تپه تاثیر گذار باشند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: این کارگر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بیان همچنین به ما گفت که اعتراضات امروز ( ۳۱ خرداد ۹۸ ) مقابل فرمانداری شوش، از قبل برنامه‌ریزی شده و با هدف سپر قرار دادن کارگران هفت تپه برای نجات رستمی و امید اسدبیگی از دادگاه متهمان ارزی است و ما این اعتراضات را تایید نمی‌کنیم و در آن شرکت نخواهیم کرد و فقط عده‌ای از افراد گماشته در این اعتراضات حضور دارند!

لطفی افزود: بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر پیگیر مسئله کارگران و مسائل مربوط به شرکت‌ها و موانع تولید است و برنامه ویژه برای پیگیری مشکلات مربوطه به خصوصی‌سازی های نادرست و اصلاح برخی قوانین مربوط به اصل ۴۴ قانون اساسی دارد و تا به ثمر رسیدن این مسئله از پای نخواهد نشست.

انتهای پیام/

 


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x