بودجه سه ماه دوم دستگاه‌ها برمبنای عملکرد تخصیص می‌یابد+ سند

به گزارش سرویس خبری ایران: بودجه سه ماه دوم دستگاه‌ها برمبنای عملکرد تخصیص می‌یابد+ سند به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، ‌محمدباقر نوبخت در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی که از منابع بودجه عمومی سال ۱۳۹۹ استفاده می‌کنند، سازو کار پیاده سازی  تخصیص بر مبنای عملکرد در اجرای استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را ابلاغ

کد خبر : 1689
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
بودجه سه ماه دوم دستگاه‌ها برمبنای عملکرد تخصیص می‌یابد+ سند

به گزارش سرویس خبری ایران:

بودجه سه ماه دوم دستگاه‌ها برمبنای عملکرد تخصیص می‌یابد+ سند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، ‌محمدباقر نوبخت در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی که از منابع بودجه عمومی سال ۱۳۹۹ استفاده می‌کنند، سازو کار پیاده سازی  تخصیص بر مبنای عملکرد در اجرای استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است: در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد که یکی از الزامات اسناد فرادستی نظام و مورد مطالبه مکرر مقام معظم رهبری است، تصویب اعتبارات هر دستگاه به تفکیک برنامه به قیمت تمام شده واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار کمی اهداف انجام می‌شود. تخصیص اعتبارات نیز صرفا مبتنی بر عملکرد دستگاه و به میزان تحقق اهداف تعیین شده صورت میگیرد.

13990403000150 Test NewPhotoFree - بودجه سه ماه دوم دستگاه‌ها برمبنای عملکرد تخصیص می‌یابد+ سند

با عنایت به اینکه بعد از مساعی بی وقفه طی سال های اخیر در قانون بودجه ۹۹ اعتبارات کلیه دستگاه اجرایی با روش عملیاتی و با در نظر گرفتن دو مولفه بهای تمام شده خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار اهداف مورد نظر محاسبه و در پیوست شماره ۴ قانون بودجه در دو جلد به تصویب مجلس رسیده است. برای اجرای کامل بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، باید تخصیص اعتبارات هزینه ای نیز مشابه اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای که به میزان پیشرفت عملیاتی و تایید صورت وضعیت  انجام می گیرد، انجام شود.لذا پرداختهای سه ماهه اول به دستگاه‌ها به مثابه نوعی پیش پرداخت و علی الحساب تلقی شده و هرگونه تخصیص در سه ماهه دوم منوط به ارائه گزارش عملکرد دستگاه و تایید میزان تحقق اهداف تعیین شده برای آن دستگاه در پیوست شماره ۴ خواهد بود.

دستگاه اجرایی برای اخذ تخصیص در سه ماهه دوم گزارش عملکرد خود را حداکثر تا ۱۵ تیرماه به امور ذی‌ربط سازمان برنامه و بودجه کشور و برحسب مورد به سازمان‌های مدیریت و برنامه ریزی استان‌ها ارائه نمایند.

تخصیص های بعدی دستگاه اجرایی ملی پس از تایید گزارش میزان دستیابی به اهداف مصوب دستگاه ازسوی  امور تلفیق سازمان و تخصیص دستگاه‌های اجرایی استانی پس از تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام می‌شود. در صورت عدم همکاری در اجرای این بخشنامه مسئولیت عدم پرداختها از جمله حقوق کارکنان در زمان مقرر با آن دستگاه خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x