ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟

به گزارش سرویس خبری ایران: ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟ به گزارش خبرگزاری فارس، خواهران منصوریان از قهرمانان ووشوی ایران، آسیا و جهان هستند. سهیلا که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عضو باشگاه چانگچونگ،۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باشگاه چانگ شاه چین و سال ۲۰۱۹ عضو باشگاه

کد خبر : 18619
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۵
ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟

به گزارش سرویس خبری ایران:

ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟

به گزارش خبرگزاری فارس، خواهران منصوریان از قهرمانان ووشوی ایران، آسیا و جهان هستند. سهیلا که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عضو باشگاه چانگچونگ،۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باشگاه چانگ شاه چین و سال ۲۰۱۹ عضو باشگاه شیان چین بود، اخیراً با انتشار ویدئویی غیرمتعارف از خود در باشگاه ورزشی انقلاب، حاشیه‌ای جدید ساخت تا بازهم نام این خانواده روی زبان‌ها بیفتد.

او که برای تمرین به مجموعه ورزشی انقلاب رفته بود، به علت پایان مهلت کارت ورودی‌اش، با ممانعت ماموران مجموعه روبرو شد و تصمیم گرفت از تلفن همراه خود استفاده کرده و ویدئویی را برای انتشار در فضای مجازی ضبط کند. در این ویدئو سهیلا منصوریان با بغض گلایه‌ای را مطرح کرد و گفت به ورزشکاران ایرانی حق بدهید ایران را ترک کنند و به کشور‌های خارجی مهاجرت کنند. 

او در توضیح این اتفاق در صفحه اجتماعی خود نوشت «با تمام آنچه در ذهن به نام ایران عزیز داشتم به میدان نبرد رفتم. نبردی سخت، سنگین و عجیب نابرابر. تمام وجودم برای مردمی می تپید که دل در گرو پیروزی ایران داشتند. عاشقانه نه عارفانه، جنگیدم. پیروز میدان شدم و قهرمان جهان. به دختران ثابت کردم حجاب نه محدودیت است و نه ممنوعیت.”

13990520000062 Test NewPhotoFree - ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟

گویا مطرح شدن با حاشیه یکی از ترفندهای جدی و راهبردی خواهران منصوریان به شمار می‌رود چراکه هنوز از یاد اهالی ووشو نرفته زمانی که گلایه کردند که ما را با لباس تمرین به سازمان صدا و سیما راه نداده‌اند یا زمانی که انتقاد کردند که چرا با کارت تاریخ گذشته ماموران حراست مانع ورود آنها به مجموعه ورزشی انقلاب شدند یا وقتی که از نوع برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون گلایه کردند و … ؛ آنها با مشاوره‌های اشتباه یاد گرفته‌اند که هرگاه از اخبار و رسانه‌ها دور شدند با یک ویدئو یا اظهارنظر عجیب یک بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازند. در واقع، سیاست این روزهای این خانواده، ‌بدنامی بهتر از بی نامی است!

گله و شکایت از زمین و زمان به امری جداناپذیر برای خواهران منصوریان بدل شده و تنها سلاح‌شان هم موبایل است. برخی آنها را قهرمان می‌دانند و اعتقاد دارند همیشه باید حمایت شوند اما موضوع مهم این است که انسان نباید گذشته را خود را فراموش کند. خواهران منصوریان به خوبی می‌دانند که هرچه دارند از ووشو و تیم ملی ایران است، اما نمی‌خواهند این شرایط را بپذیرند. آنها هنوز نمی‌دانند که هر رفتار خارج از عرف و هنجارشکنانه ای که از آنها سر بزند، موجب تاثیرات منفی روی یک نسل خواهد شد. 

خواهرانِ قهرمانِ ووشو در سال‌های اخیر رفتارهایی از خود نشان دادند که رسما آب به آسیاب دشمن ریختن است؛ بدون در نظر گرفتن موضوع دوپینگ و اتفاقاتی که در این بین صورت گرفت، باید به بررسی ریشه‌ای رفتارهای این چند خواهر پرداخت. از قدیم می‌گویند هر زمانی ماهی را از آب بگیریم تازه است و شاید همین حالا هم برای موشکافی و رفع حاشیه‌های این خواهران دیر نباشد.

13990520000065 Test NewPhotoFree - ترفند عجیب خواهران منصوریان؛ حاشیه بساز و مطرح شو!/ قهرمانانی برای تولید محتوای رسانه‌های بیگانه؟

وقتی شهربانو منصوریان ادعا می‌کند که حق خواهر او در انتخابی تیم ملی مقابل مریم هاشمی را مسئولان فدراسیون نادیده گرفته‌اند (البته بررسی ها نشان می دهد که ادعایی نادرست و کذب است)، باید آنقدر حرفه‌ای و منطقی باشد که اعتراض خود را در چارچوب قانون مطرح کند؛ نه اینکه همراه با رسانه‌های معاند به دنبال تخریب و فرافکنی باشد. موضوع پراهمیت این است که برخی از قهرمانان حتی روش طرح انتقاد درست را هم نمی‌دانند. واقعیت این است که موضوعات خانوادگی نباید مستمسکی باشد تا خارج‌نشین‌ها بتوانند خود را صاحب نظر بدانند، اما گاهی خواهران منصوریان با طرح برخی مسائل کوچک خانوادگی این فرصت را برای رسانه‌های معاند فراهم می‌کنند. 

ووشو از رشته‌هایی است که در دهه گذشته با ریاست مهدی علی‌نژاد موفقیت‌های فراوانی در عرصه آسیایی و جهانی کسب کرد. این رشته در سال‌های اخیر ۳۱۸ تست دوپینگ داشته که تنها ۱۳ مورد مثبت بوده. این نشان می‌دهد که مبارزه با دوپینگ در این فدراسیون نمره قبولی می‌گیرد. قلی‌پور، تقوی و مریم هاشمی اولین ورزشکارانی هستند که در رده سنی بزرگسالان در بیرون از ایران تست‌شان مثبت شده و گویا فرصتی شده تا شهربانو منصوریان انتقام خود را از مسئولان سابق فدراسیون ووشو بگیرد؛ اما انتقام چه چیزی؟ بررسی ها نشان می دهد که این ورزشکار در تشخیص و تحلیل اتفاقات دچار مشکل است که ریشه در شخصیت شناسی او دارد. در واقع، دور از ذهن نیست که متصور بود حتی نمی داند علیه چه موضوعی اقدام می کند و حتی، چه مطالبه ای دارد!

اظهارات عجیب و غریب شهربانو منصوریان که به داستان تکراری این روزهای فضای مجازی تبدیل شده، جز آماده کردن خوراک برای رسانه‌های بیگانه و دامن زدن به حواشی ووشو تاثیر دیگری ندارد و چه بهتر است که هرچه زودتر این داستان به قسمت‌های پایانی خود برسد. ووشو به عنوان یکی از رشته‌های موفق این روزها بیشتر از هر چیزی نیاز به آرامش دارد و اهالی این رشته امید دارند تا با خاتمه پیدا کردن این داستان‌ها شرایط هرچه زودتر برای موفقیت‌های بعدی فراهم شود.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x