تعداد دام سبک پرواری ۵۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سرویس خبری ایران: تعداد دام سبک پرواری ۵۰ درصد افزایش یافت به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز آمار اعلام کرد:‌ تعداد دام سبک پروار شده در دامداری‌های کشور در بهار سال‌جاری نسبت به زمستان سال قبل نزدیک به ۵٠ درصد افزایش یافت. در بهار سال‌جاری، تعداد ٢,٩ میلیون رأس گوسفند و بره و ٩٧٧

کد خبر : 1038
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
تعداد دام سبک پرواری ۵۰ درصد افزایش یافت

به گزارش سرویس خبری ایران:

تعداد دام سبک پرواری ۵۰ درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز آمار اعلام کرد:‌ تعداد دام سبک پروار شده در دامداری‌های کشور در بهار سال‌جاری نسبت به زمستان سال قبل نزدیک به ۵٠ درصد افزایش یافت.

در بهار سال‌جاری، تعداد ٢,٩ میلیون رأس گوسفند و بره و ٩٧٧ هزار رأس بز و بزغاله توسط دامداری‌های کشور پروار شده است که نسبت به فصل زمستان سال گذشته، به ­ترتیب ۵٠.٧ و ۴۴.۵ درصد افزایش یافته است.

نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری فصلی تعداد و تولیدات دام سبک در فصل بهار ١٣٩٩ نشان می‌دهد که تعداد گوسفند و بره موجود در دامداری‌های کشــور در خرداد ماه ۴٧,٣ میلیون رأس و تعداد بز و بزغاله ١٧ میلیون رأس بوده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل، به ‌ترتیب ٠,١ درصد افزایش و ٢.٩ درصد کاهش داشته است.

طبق یافته‌های دیگر این طرح آمارگیری، تعداد ۴,٨ میلیون رأس بره و ٢,۵ میلیون رأس بزغاله در فصل بهار سال‌ ١٣٩٩ در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده است که نسبت به فصل زمستان سال ١٣٩٨، به­ ترتیب ۵١,۵ و ١۴.٧ درصد کاهش یافته است.

در بهار سال‌جاری، تعداد ٢,٩ میلیون رأس گوسفند و بره و ٩٧٧ هزار رأس بز و بزغاله توسط دامداری‌های کشور پروار شده است که نسبت به فصل زمستان سال گذشته، به ­ترتیب ۵٠,٧ و ۴۴.۵ درصد افزایش یافته است.

مقدار تولید شیر گوسفند و بز در فصل زمستان سال قبل نیز به‌ترتیب ١٠٧,٧ و ٩٣,٣ هزار تن برآورد شده است.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x