جزئیات فعالیت گروه‌های جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر / صدور مجوز برای ۶۹ گروه امر به معروف و نهی از منکر در تهران

به گزارش سرویس خبری ایران:  جزئیات فعالیت گروه‌های جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر / صدور مجوز برای ۶۹ گروه امر به معروف و نهی از منکر در تهران به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت‌‌الاسلام حامد فاطمی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در نشست

کد خبر : 18472
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
جزئیات فعالیت گروه‌های جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر / صدور مجوز برای ۶۹ گروه امر به معروف و نهی از منکر در تهران

به گزارش سرویس خبری ایران:

 جزئیات فعالیت گروه‌های جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر / صدور مجوز برای ۶۹ گروه امر به معروف و نهی از منکر در تهران

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، حجت‌‌الاسلام حامد فاطمی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در نشست خبری با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: متأسفانه در جامعه کنونی به خاطر رفتارهایی که از قبل وجود داشته امر به معروف چهره دگرگونی نسبت به واقعیت خود دارد و متأسفانه آن چیزی نیست که در اذهان عمومی شکل گرفته است.

وی ادامه داد: برخی امر به معروف و نهی از منکر را متضاد منافع شخصی خود دیده‌اند و این تصویرسازی غلط را ایجاد کرده‌‌‌اند و متأسفانه شاهد هستیم که اکنون وقتی می‌گوییم امر به معروف و نهی از منکر این موضوع حتی به یک چهره ناخوشایند تبدیل شده است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با بیان اینکه برای دور کردن هرگونه دغدغه در امر به معروف و نهی از منکر حمایت‌های لازم را تقویت کرده‌ایم گفت: ما از ظرفیت‌های قانونی در این مسیر استفاده کرده و شعب ویژه امر به معروف و نهی از منکر در برخی دادسراها شکل گرفته است همچنین استفاده از ظرفیت‌های قانونی در مجموعه‌هایی که مکلف به حمایت از امر به معروف و نهی از منکر هستند شکل گرفته و قرار است تا مشاوره و وکالت رایگان برای آمران امر به معروف و نهی از منکر که به این موضوع ورود پیدا می‌کنند،‌شکل گیرد.

حجت‌‌الاسلام فاطمی با اشاره به ماده ۹ قانون امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: افرادی که در مسیر امر به معروف و نهی از منکر وقفه ایجاد کنند بر علیه آنها اعلام جرم کرده و دادسرای کارکنان برای آن دسته از ادارات دولتی که با امر به معروف و نهی از منکر  همکاری نکنند برخورد و اعلام جرم می‌شود. طبق قانون همه افراد جامعه می‌توانند امر به معروف و نهی از منکر کنند تا به نقطه‌ای برسیم که هیچکس ترسی از امر به معروف نداشته باشد که البته در این مسیر لازم است امر به معروف و نهی از منکر را تصریح کنیم.

وی اضافه کرد: برخی از روی تعصب و غیرت و دغدغه شخصی خود اقداماتی در این خصوص کرده‌اند که بعضا با هیجانات تداخل کرده است در نتیجه در این راستا گروه‌های جهادی راه‌اندازی کردیم؛ با توجه به اینکه امر به معروف و نهی از منکر و آمران به آن باید این موضوع را بشناسند، ما امر به معروف و نهی از منکر را تخصصی کرده‌ایم به شکلی که در هر عرصه این موضوع را بشناسند و آن در ۱۶ عرصه کلی تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران متذکر شد:‌گروه‌های جهادی که در ۱۶ عرصه کلی تقسیم‌بندی و شکل می‌گیرند، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند و مطالبه‌گری مبتنی بر اخلاق و قانون شکل می‌‌گیرد همه مسؤولان  باید توجه و دقت لازم را داشته باشند و خود را در مقابل مطالبه‌گری صحیح مردم پاسخگو بدانند.

حجت‌‌الاسلام فاطمی یادآور شد: برنامه‌‌ریزی انجام داده‌ایم تا امر به معروف را با تمام ابعاد در جامعه زنده کنیم و باید همه آحاد جامعه نسبت به این موضوع حساس شوند و موانع مقابل این موضوع نیز برطرف شود. شوراهای امر به معروف ادارات را جدی‌تر گرفته‌ایم و قرار است در ادارات مختلف استان تهران از آمران به معروف و نهی از منکر حمایت‌های لازم صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر به هیچ گروه خاصی تعلق ندارد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد فقیر و غنی ندارد و همه مکلف به اجرای آن هستند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به برنامه‌های این ستاد در ماه‌ محرم خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی شیوع کرونا راهپیمایی حمایت از امر به معروف و نهی از منکر امکانپذیر نیست و در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر این موضوع از نظر تبلیغی و فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد ضمن اینکه درصدد راه‌اندازی شبکه‌های مجازی در این خصوص هستیم.

فاطمی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در اذهان عمومی منحصر در بحث حجاب است و حتی موضوع عفاف هم مورد توجه نیست گفت: این در شرایطی است که در جامعه ما امر به معروف وجود ندارد و بیشتر نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مرحله اجرای این پدیده وارد نمی‌شود گفت: ما باید فرهنگ‌سازی و سیاست‌گذاری را انجام دهیم.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به جزئیات شکل‌گیری گروه‌های جهادی امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: ما در قانون موظف هستیم تا گروه‌‌های مردمی شکل گیرد به شکلی که اکنون در تهران برای ۶۹ گروه مجوز صادر کرده‌ایم ضمن اینکه افرادی که قصد شرکت در این گروه‌ها را دارند می‌توانند به سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور مراجعه و ثبت‌نام کنند که این گروه‌ها حداقل باید ۷ نفر بوده، ۲ نفر متخصص در عرصه تخصصی مورد نظر خود باشند و با ثبت‌نام آمادگی خود را اعلام کنند و حتی استعلام امنیتی نیز برای این افراد گرفته نمی‌شود بلکه این افراد فقط در تهران در یک مصاحبه حضوری شرکت می‌کنند و این ستاد فقط حمایت‌های آموزشی، فرهنگی و قضایی را انجام می‌دهد.

حجت‌‌الاسلام فاطمی گفت: گروه‌های عفاف و حجاب، پزشکی، محیط زیست و رسانه را از جمله گروه‌های ۱۶‌گانه جهادی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x