حسنی خو: قرار بود برای مردم نوکری کنیم اما آقای مردم شدیم/اراده‌ای برای مبارزه با فساد نیست

به گزارش سرویس خبری ایران: حسنی خو: قرار بود برای مردم نوکری کنیم اما آقای مردم شدیم/اراده‌ای برای مبارزه با فساد نیست به گزارش خبرگزاری فارس، رضا حسنی خو درباره مبارزه با فساد عنوان کرد: در زمینه فساد نباید شعاری عمل کنیم. دین و اعتقادات اساس ماست اما اگر تبدیل به قانون نشود، یکدستی رفتار را

کد خبر : 18733
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
حسنی خو: قرار بود برای مردم نوکری کنیم اما آقای مردم شدیم/اراده‌ای برای مبارزه با فساد نیست

به گزارش سرویس خبری ایران:

حسنی خو: قرار بود برای مردم نوکری کنیم اما آقای مردم شدیم/اراده‌ای برای مبارزه با فساد نیست

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا حسنی خو درباره مبارزه با فساد عنوان کرد: در زمینه فساد نباید شعاری عمل کنیم. دین و اعتقادات اساس ماست اما اگر تبدیل به قانون نشود، یکدستی رفتار را مشاهده نخواهیم کرد زیرا تکلیف شرعی افراد ممکن است متفاوت باشد. 

وی ادامه داد: فساد به معنی رفتار نادرست، غیراخلاقی، خلاف قانون و نیز استفاده از قدرت توسط افراد مسئول است. این مسئولان از جیب مردم پول می گیرند که خدمت کنند. ما قرار بود برای مردم نوکری کنیم و شعار انقلاب این بود اما آقای مردم شدیم. اکنون برای یک کار ساده در هر اداره ای حتما‌ً باید یک پارتی پیدا کنی تا کارت انجام شود. 

حسنی خو با بیان اینکه امروز یکی از بزرگترین چالش های کشور و ورزش به عنوان بخشی از آن، احساس تبعیض وبی عدالتی است، اظهارداشت: این حس برای مردم کشنده است. می بینیم هیچ کس راضی نیست زیرا ضابطه و قوانین وجود ندارد یا اجرا نمی شود و برخوردها سلیقه ای است. 

مدیرکل اسبق حراست وزارت ورزش و جوانان که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، تأکید کرد: تا زیرساخت ها را اصلاح نکنیم، مبارزه با فساد شدنی نیست. مبارزه با فساد تنها برخورد نیست و این راه آخر است. ما در ابتدا باید سیستم را درست کنیم. اگر سیستم را درست کردیم، شفاف سازی انجام شد، دسترسی به اطلاعات را برای همه آزاد گذاشتیم، خصوصی سازی را فراهم کردیم، قانونگرایی را اصل گذاشتیم، سیستمی شدن امور را در رأس امور در نظر گرفتیم، یک نظارت عامه به وجود آوردیم و مردم را ناظر بر اعمال و رفتارمان کردیم، آن زمان می توانیم هر کس خلافی کرد با او برخورد کنیم. متأسفانه ما اکنون تنها به قسمت آخر پرداخته ایم. به نظر بنده با کمال تأسف اراده ای برای مبارزه با فساد وجود ندارد.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x