خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد

به گزارش سرویس خبری ایران: خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، محسن مؤمنی شریف، که از اوایل دهه ۷۰ شمسی، عهده‌دار مسؤولیت‌هایی از جمله مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان، ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و از اردیبهشت ۱۳۸۹ ریاست حوزه هنری بود

کد خبر : 1094
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد

به گزارش سرویس خبری ایران:

خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، محسن مؤمنی شریف، که از اوایل دهه ۷۰ شمسی، عهده‌دار مسؤولیت‌هایی از جمله مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان، ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و از اردیبهشت ۱۳۸۹ ریاست حوزه هنری بود که بر اساس شنیده‌ها، امروز پس از ۱۰ سال جای خود را به محمدمهدی دادمان، قائم مقام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خواهد داد.

مؤمنی شریف که در اواخر دهه ۶۰ با رمان‌هایی نظیر «پسر خانم آغا» به عرصه‌های فرهنگی معرفی شده بود، ابتدا مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان در زمان سردبیری محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) شد و پس از چند سال (در دوره ریاست حسن بنیانیان بر حوزه هنری) به ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد رسید.

او در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ با حکم حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات، مدیریت حوزه هنری را پذیرفت و احکام ریاستش بر این حوزه، دو بار در تیرماه ۱۳۹۳ و تیرماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

مؤمنی شریف، پس از ۱۰ سال ریاست حوزه هنری، در حالی که ۵۳ سال دارد، درخواست بازنشستگی داده و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از میان گزینه‌های پیشنهادی، محمدمهدی دادمان را به عنوان رئیس حوزه هنری معرفی کرده است که این حکم به زودی رسانه‌ای می‌شود.

دادمان، ۲۱ اردیبهشت سال گذشته با حکم قمی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی شده بود. او فرزند شهید دکتر رحمان دادمان، وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی بود که هواپیمای او و همراهانش در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۰ در مأموریتی به شمال کشور در حوالی ساری سقوط کرد.

محمدمهدی دادمان از مدیران جوان دهه شصتی سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌آید؛ سازمانی که با انتخاب حجت‌الاسلام محمد قمی به عنوان رئیس آن، رویکرد جوان‌گرایانه‌ای به خود گرفته است.

در متن حکم قمی آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
مجاهد فرهیخته، جناب آقای محمدمهدی دادمان، زید عزه

بازخوانی موقف و مصاف کنونی و پیشِ روی نهضت، برای تحلیل جایگاه و ظرفیت حوزه‌ هنری، در میانه‌ میدان مبارزه‌ فرهنگی، به کسی اجازه‌ کم‌دقتی نخواهد داد.

ما از امام راحل‌مان آموخته‌ایم که «تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل‌دهنده اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله و سلم)، اسلام ائمه هدی (علیهم السلام)، اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان، اسلام تازیانه خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیت ها باشد و هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه داری مدرن و کمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگی، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد.»

برای برداشتن دومین قدم بلند بالندگی هنر متعهد، در این زمانه‌ی بشارت‌ها و امداد الهی در شکستن هیمنه‌ تمدنی ابلیس الابالسه، اجتماع روزافزون هِمَم هنرمندان متعهد برای تقویت اراده‌ی مردم ضرورتی است، اجتناب‌ناپذیر.

اساسا «هنر دمیدن روح تعهد در کالبد انسان هاست» و رسالت الهی پیامبران جز این نبوده است. هنر و تبلیغ، «زوج بَهیج» اند و هماره، هم افق و همگام. در زمانه ای که روز به روز اهمیت و اثر هنر و رسانه، ضریبی فزاینده می یابد و فرصت های نو به نو برای تبلیغ اسلام ناب خلق می شود، ضرورت پیوند و اتصال و همراهی و هم‌افزایی نهادهای مکتبی بیش از پیش، آشکار می‌شود.

حوزه هنری کلمه طیبه‌ای از جنس انقلاب اسلامی است که از چهار دهه پیش با همت و اخلاص هنرمندان صاحب عزمی بنا شد و به شجره طیبه‌ای بدل گشت و ثمراتش را به عنوان سرمایه ای بی بدیل، سترگ و ذی قیمت پیش روی جبهه گسترده فکری و فرهنگی ما قرار داد.

در طلیعه گام دوم انقلاب اسلامی، ضمن ابراز قدردانی قلبی و ارج نهادن به زحمات همه ی مجاهدینی که در پیشبرد حوزه هنری نقش و سهم مؤثر داشته اند، ضروری می دانم از زحمات بی دریغ و مؤثر صدیق فرهیخته و مجاهدم، حضرت آقای مؤمنی شریف که به حق به احسان و شرافت و ایمان آراسته اند، به طور خاص و از سوی همه ی دلسوزان عرصه ی فرهنگ و هنر تشکر کنم و با اذن رهبری معظم انقلاب، جنابعالی را که بحمدالله از نخبگی، فرهیختگی و توانمندی مدیریتی لازم در عرصه فرهنگ و هنر برخوردار هستید، به ریاست آن نهاد ارجمند منصوب می نمایم؛ امیدوارم با ارتقاء و تعالی سازمان دهی و بهره گیری از همه ظرفیت ها در مسیر بالندگی بیش از پیش هنر متعهد موفق باشید.

از درگاه پروردگار منان توفیق روز افزون شما را در این راه مسألت نموده آرزو می نمایم در لحظه لحظه سربازی مؤثرتان برای اسلام عزیز و هنر متعالی و متعهد انقلاب اسلامی، مشمول ادعیه زاکیه امام عصر (ارواحنا فداه) قرار گیرید.

ان شاءالله
محمد قمی
دوم تیر ماه ۱۳۹۹ هجری شمسی
۳۰ شوال المکرم ۱۴۴۱ هجری قمری

محمد‌مهدی دادمان را بهتر بشناسیم

بنا بر این گزارش محمدمهدی دادمان متولد ۱۳۶۷ در تهران و فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است؛ وی هم اکنون مشغول به تحصیل دروس حوزوی درحوزه علمیه علی بن موسی الرضا(مشکات) است. دادمان سال ۸۴ مدال نقره المپیاد ادبیات را کسب کرد و از آن زمان تاکنون عضو بنیاد ملی نخبگان است.

در بخشی از کارنامه محمدمهدی دادامان عضو هیئت مدیره و معاون محتوایی مؤسسه سفیر فیلم، عضو هیئت مدیره مؤسسه هنر و رسانه آینه، عضو هیئت امنای پژوهشکده شهید رضایی، عضو هیئت مدیره و قائم مقام حوزه علمیه و عملیه نهضت، عضو هیئت مؤسس و مربی مرکز نوآوری فرهنگی امید، عضو شورای راهبردی جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی، قائم مقام حوزه دانشجویی شریف، عضو شورای طراحی و مدیر دوره معرفتی تشکلات اسلام ناب، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شریف، عضو شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از جمله سوابق مدیریتی و تشکیلاتی دیده می‌شود.

پیش از این محمدمهدی دادمان به عنوان قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی مشغول به فعالیت بود.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x