درخواست جنیدی از مرکز وکلا و کانون وکلا برای ایجاد یک نهاد واحد

اجتماعی

به گزارش سرویس خبری ایران:

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، لعیا جنیدی در همایش کانونهای وکلا و وکیل دادگستری، واقعیت‌های موجود، چالش‌ها و راهکارها که با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و جمعی از وکلا در سالن همایش هتل فردوسی برگزار شد اظهار کرد: معتقدم دو نهاد وکالت موجود باید با تعامل با یکدیگر به یک نتیجه مشخص برسند تا این موازی‌کاری پایان یابد زیرا موازی‌کاری‌ها در همه امور فقط هزینه ایجاد می‌کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور اضافه کرد: با موازی‌کاری استقلال نهاد وکالت را تضعیف می‌کنیم و سرمایه‌های زیادی را به هرز می‌فرستیم.

وی ادامه داد: در هر حال امروز بخشی از سرمایه‌های اجتماع که جوانان این کشور هستند در مرکز مشاوران بسر می‌برند و کانون وکلا و این مرکز باید با یکدیگر تعامل کرده و یک نهاد واحد به وجود بیاید و این نهاد واحد باید امر وکالت را دنبال کند. وکیل مستقل در درون نهاد وکالت مستقل معنا می‌یابد و باید تعامل دو نهاد برای تجمیع باشد.

جنیدی با بیان اینکه خود انتظامی نیازمند خود انتقادی است گفت: از کانونهای وکلا می‌خواهم که برای رسیدن به خودانتظامی خودانتقادی را در دستور کار قرار داده و آسیب‌های درونی خود را ببینند.

پس از پایان معاون حقوقی رئیس جمهور جلیل مالکی یکی از وکلای دادگستری که اداره جلسه را برعهده داشت خطاب به لعیا جنیدی گفت: جامعه وکالت از دولت آقای روحانی گله‌مند است که خودش یک وکیل دادگستری است و انفعالی که دولت در دفاع از نهاد وکالت دارد واقعا کم‌سابقه است در حالی که هر روز با یک تهدید مواجهیم ولی در دولت شاهد سکوت هستیم.

این وکیل دادگستری افزود: نهاد موازی موجب از بین رفتن نهاد وکالت مستقل می‌شود و هیچ کس بهتر از رئیس جمهور نمی‌تواند به این موضوع اعتراض کرده و با رئیس قوه قضائیه صحبت کند تا جلوی این نهاد موازی را بگیرد تا در جهت گسترش خود حرکت نکند.

وی از لعیا جنیدی پرسید چرا واقعا رئیس جمهور در مقابل تضییع حقوق ملت اقدامی نمی‌کند؟ تقاضا داریم آقای روحای یک مقدار از لاک انفعال بیرون بیاید و از نهاد وکالت مستقل دفاع کند ضمن اینکه آقای روحانی هنوز به وعده خود که قول داده بود روز هفتم اسفند را به عنوان روز وکیل در تقویم نامگذاری کند عمل نکرده است و وکلای دادگستری به شدت گلایه‌مند هستند.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی
تخلف بزرگ برخی شرکت‌های واردات دارو/ فروش داروهای ژنریک به قیمت برند اصلی! + سند

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ براساس ضوابط قیمت‌‌گذاری داروها در سازمان غذا و داروی ایران، قیمت “داروهای ژنریک وارداتی” باید ۴۰ تا ۶۰ درصد ارزانتر از قیمت داروی برند اصلی در بازار کشورمان باشد اما طبق برخی …

اجتماعی
اسماعیلی: اگر مقدمات موردنظر رئیس قوه‌قضاییه درباره طرح بنزین اجرا می‌شد شاهد حوادث اخیر نبودیم

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در چهاردهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره ضرر زدن قطعی اینترنت به صاحبان مشاغل اظهار کرد: تصمیمی که در این مقطع گرفته شد، تصمیم قوه قضائیه نبود بلکه تصمیم مراجع …

اجتماعی
تهران| پلمب ۳۷ خانه مجردی در اطراف میدان امام حسین (ع)/ سکونت معتادان و سارقان در منازل مذکور

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار کیوان ظهیری پیش از ظهر امروز در حاشیه پلمب خانه‌های مجردی در حوالی میدان امام حسین (ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح انضباط اجتماعی در محله‌های اطراف میدان امام حسین (ع) با …