رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

به گزارش سرویس خبری ایران: رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود! خبرگزاری فارس ـ علیرضا سپهوند: ترامپ کارزار انتخاباتی خود را اوایل ماه می با یک برنامه زنده تلویزیونی در کنار یادبود لینکلن آغاز کرد. کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواست به خاطر برگزاری یک نظرسنجی

کد خبر : 1430
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰:۰۶
رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

به گزارش سرویس خبری ایران:

رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

خبرگزاری فارس ـ علیرضا سپهوند: ترامپ کارزار انتخاباتی خود را اوایل ماه می با یک برنامه زنده تلویزیونی در کنار یادبود لینکلن آغاز کرد. کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از شبکه خبری سی‌ان‌ان خواست به خاطر برگزاری یک نظرسنجی و انتشار نتایج آن که حاکی از پیش افتادن جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا است عذرخواهی کند. این نظرسنجی نشان می‌داد جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با اختلاف ۱۴ درصدی از ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه خود پیش افتاده است و همچنین میزان تایید عملکرد ترامپ را ۳۷ درصد نشان می‌داد که کمترین میزان از ژانویه ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. مقامات سی‌ان‌ان می‌گویند این اولین بار در ۴۰ سال گذشته است که سی‌ان‌ان به‌خاطر اینکه یک سیاستمدار از نتیجه نظرسنجی آن رسانه خوشش نیامده به اقدام قانونی تهدید می‌شود.

تا این لحظه هر روز بر تعداد مخالفین و منتقدین ترامپ افزوده می‌شود. یکی از بخش‌هایی که بیشترین منتقدین آتشی به عملکرد رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را در خود دارد، بخش هنرمندان است از اهالی سینما گرفته تا موسیقی مدام اخباری از فعالیت‌ها و واکنش‌های ضد ترامپ هنرمندان دیده و شنیده می‌شود. حالا در جدیدترین اقدام، کاربران پیام‌رسان تیک‌تاک و هواداران موسیقی پاپ کره‌ای «K-Pop» با راه‌اندازی کارزار ثبت‌نام ساختگی برای نخستین گردهمایی انتخاباتی دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا، و عدم حضور در آن موجب کاهش قابل ملاحظه حاضران شدند. در این خصوص نگاهی به مطالب منتشر شده چند رسانه شاخص جهانی می‌اندازیم:

13990402000395 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

ورایتی: «برَد پارسکِیل»، رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ بیانیه‌ای را منتشر کرد که با انتقاد از این ایده طرفداران «K-Pop» و کاربران «TikTok»(تیک تاک) را مسئول کمبود حضور در راهپیمایی ترامپ در روز شنبه عنوان کرد.

پارسکِیل گفت: چپ‌گراها و ترول‌های آن‌لاین دور افتخار و پیروزی زدند و فکر کردند که تا حدودی بر حضور مردم در گردهمایی تاثیر گذاشته‌اند، آن‌ها نمی‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند و اصولا  ساز و کار گردهمایی‌های ما چگونه است. ثبت‌نام برای حضور در همایش بدین معناست که شما دعوتنامه ای از طریق تلفن همراهتان دریافت می‌کنید و ما دائما شماره‌های جعلی را غربال می‌کنیم همانطور که در مورد ده‌ها هزار شماره در همایش «تالسا» در مورد ائتلاف شرکت‌کنندگان احتمالی محاسبه کردیم. این درخواست‌های بلیط تلفنی هرگز ضریبی برای ما تلقی نمی‌شود. اینگونه تلاش‌های لنگان برای هک کردن رویدادهای ما احمقانه‌ است.

رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ در ادامه افزود: رسانه‌های خبری جعلی به خاطر بیماری کووید ۱۹ و تصاویر ناآرامی‌های اخیر شهرهای آمریکا، به مردم هشدار می‌دهند که در گردهمایی شرکت نکنند.

13990402000394 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

نیویورک تایمز: پارسکِیل پیش از گردهمایی ترامپ در توئیتی اعلام کرد که بیش از یک درخواست بلیط داشته‌ایم اما نیویورک تایمز و بسیاری از گزارشگران اعلام کردند که حضور در حد قابل توجهی اندک بوده است.

تایمز گزارش داد: طرحی برای ثبت‌نام برای بلیط مجانی ارائه شد اما این طرح از سوی کاربران اپلیکیشن «تیک تاک» و حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی طرفداران «K-Pop»(موسیقی پاپ کره) به هم خورد و محل برگزاری گردهمایی ترامپ شاهد صندلی‌های خالی بود.

13990402000392 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

«الیجا دنیل» فعال یوتیوب به تایمز گفت: ویدیوهایی با میلیون‌ها بازدید در سرتاسر شبکه‌های اجتماعی پخش شدند اما پس از مدت زمان ۲۴ تا ۴۸ ساعتی به منظور سرّی ماندن عملیات حذف می‌شدند. بیشتر آن‌ها از طریق «Alt TikTok» پخش شدند. توییتر «K-Pop» و «Alt TikTok» اتحاد خوبی دارند که در آن اطلاعات را بسیار سریع میان یکدیگر تبادل می‌کنند. همه آن‌ها به درستی الگوریتم‌ها را می‌شناسند و اینکه چطور می‌توانند به ارسال و انتشار گسترده ویدیوها کمک کنند. اکثر مردم پس از اولین روز ویدیوها را پاک می‌کنند زیرا ما نمی‌خواهیم کارزار ترامپ خبردار شود.

13990402000384 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

ورایتی: «مری جو لاپ» یکی از کاربران «تیک تاک» اهل آیووا ویدیویی را به اشتراک گذاشته و از مردم خواسته برای ضربه به کارزار ترامپ برای بلیط حضور در گردهمایی ثبت نام کنند اما ثبت نام نکنند. ویدیوی او دو میلیون بار دیده شد. او ادعا کرده که حداقل ۱۷ هزار بلیط از ظرفیت ۱۹ هزار صندلی تالار توسط درخواست کنندگانی که ثبت نام نکرده‌اند خریداری شده است. با این حساب در سالنی که انتظار می‌رفت ۱۹ هزار نفر حضور داشته باشند، کمتر از ۲ هزار نفر حاضر شدند.

13990402000390 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

وی افزود: همه ما می‌دانیم که کارزار ترامپ از داده‌ها تغذیه می‌کند. آن‌ها دائما این گردهمایی‌ها را برای داده‌ها برگزار می‌کنند. تغذیه آن‌ها با داده‌های نادرست یک امتیاز بود. داده‌هایی که فکر می‌کنند در اختیار دارند، داده‌هایی که از این کارزار و گردهمایی‌ها جمع آوری می‌کنند، دقیق نیستند. 

13990402000385 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

به تازگی، طرفداران «K-Pop» از مهارت‌های رسانه‌های اجتماعی و نفوذ آنلاین خود برای از بین بردن پیام‌های نژادپرستانه با هشتگ «زندگی سفیدپوست‌ها اهمیت دارد» در توییتر استفاده کردند. آن‌ها با استفاده از هشتگ، توئیت‌های ضد نژادپرستی و گاه غیرمعمول بر علیه پیام‌های توهین‌آمیز نژادی به اشتراک گذاشتند.

گردهمایی روز شنبه ترامپ که اولین همایش وی از زمان شیوع ویروس کرونا محسوب می‌شود بخاطر مصادف شدن با سالروز بزرگداشت پایان برده‌داری، با انتقادات فراوانی مواجه شد.

گاردین در تیتر خود نوشت: طرفداران گروه موسیقی «K-pop» و کاربران «تیک تاک» با اختلال در گردهمایی تولسا، ترامپ را به بازی گرفتند!

13990402000389 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

هزاران بلیطی که توسط این هواداران و به منظور ضربه زدن به کارزار انتخاباتی ترامپ تقاضا شده بود و استفاده نشد، باعث خالی شدن صندلی‌های محل برگزاری گردهمایی شد.

سیدنی مورنینگ هرالد:  کاربران «تیک تاک» و طرفداران گروه موسیقی «K-pop» در گردهمایی کارزار انتخاباتی ترامپ خرابکاری کردند.

نیویورک تایمز:  نوجوانان «تیک تاک» و هواداران پر و پا قرص «K-pop» می‌گویند گردهمایی ترامپ را تخریب کردند.

13990402000393 Test NewPhotoFree - رئیس کارزار انتخاباتی ترامپ: صندلی‌های خالی کار گروه موسیقی «‌پاپ کره‌ای» بود!

 

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x