رایگانی: ورود ۳۳ هزار پرونده از ابتدای سال

به گزارش سرویس خبری ایران:  رایگانی: ورود ۳۳ هزار پرونده از ابتدای سال به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی صبح امروز در نشست خبری خود گفت: در این ایام ۳۳ هزار پرونده ورودی داشته ایم. وی ادامه داد: میزان وصولی ۴ ماهه اول سال ۹۹ به میزان هشت درصد

کد خبر : 18703
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
رایگانی: ورود ۳۳ هزار پرونده از ابتدای سال

به گزارش سرویس خبری ایران:

 رایگانی: ورود ۳۳ هزار پرونده از ابتدای سال

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی صبح امروز در نشست خبری خود گفت: در این ایام ۳۳ هزار پرونده ورودی داشته ایم.

وی ادامه داد: میزان وصولی ۴ ماهه اول سال ۹۹ به میزان هشت درصد افزایش داشته است که کل تخلفات این پنج ماه بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در خصوص احتکار و گران‌فروشی خودرو در این پنج ماه تیم های گشت مشترک داشته ایم که ۳ هزار مورد بازرسی کرده اند.

رایگانی خاطرنشان کرد: مجموعا ۳۹۹۵ مورد خودرو احتکار شده را در این مدت کشف کرده ایم و مجموعا متخلفین ۱۶ میلیارد جریمه شده اند.

وی گفت: اینکه این خودروها چگونه توزیع می شوند به سازمان تعزیرات حکومتی ربطی ندارد و نحوه توزیع در اختیار ما نبوده و مراجع زیادی در این حوزه تصمیم گیر هستند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: در حوزه اقلام بهداشتی یازده هزار گشت برگزار شده است که بیش از ۶۸ هزار مجموعه بازرسی شده است.

رایگانی افزود: در این مدت ۹ میلیون ماسک و ۵۷۸ هزار لیتر مشتقات الکل و ۷۵ میلیون جفت دستکش و ۶۸ هزار عدد روپوش بیمارستانی کشف شده است.

رایگانی گفت: تنها در یک مورد یکی از تولیدکنندگان داخلی یخچال قیمت یک قلم کالا را از قیمت ۲۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش داده اند که این عجیب و غیرقابل قبول است.

وی به موضوع لاستیک هم اشاره کرد و گفت در این مدت ۴۲۵ پرونده درخصوص لاستیک تشکیل شده است که ۲۷۰ مورد کالا و خدمات و ۱۵۵ مورد قاچاق لاستیک بوده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در حوزه قاچاق در چهار ماهه نخست سال ۹۹ نسبت به سال گذشته رشد ۹۹ درصدی داشته ایم. یعنی ۹۹ درصد افزایش عملکرد در شعب داشته ایم.

میانگین رسیدگی ما در پرونده های قاچاق ۲۴ درصد کاهش مدت زمان داشته است و سرعت رسیدگی ها افزایش یافته است که این در حالی است که ما با شیوع کرونا هم مواجه بوده ایم.

وی به حوزه پرونده های لبنی اشاره کرد و گفت ما مرجع رسیدگی کننده هستیم و تا زمانی که از سوی نهادهای نظارتی به سازمان ما گزارش تخلف داده نشود حق ورود و رسیدگی نداریم.

اخیرا هم اداره کل حقوقی دستگاه قضا گفته است که سازمان تعزیرات حکومتی دستگاه نظارتی نیست بلکه دستگاه رسیدگی کننده است و ما در گشت های ویژه هم با همکاری سایر نهادها اقدام به برگزاری گشت می کنیم.

سازمان تعزیرات کاشف تخلف و قیمت گذاری و ناظر توزیع نیست بلکه ما فقط یک دستگاه بگرسیدگی کننده هستیم. در این مدت شرکت شاندشت با برند پاژن سه میلیارد و چهارصد میلیون تومان جریمه شده است که جریمه اش وصول نشده است.

برند چوپان ۲.۸ میلیارد تومان جریمه شده است و برند می ماست ۱.۶ میلیارد تومان جریمه شده است که این سه شرکت حساب هایشان به دلیل عدم پرداخت جریمه مسدود شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: شرکت پگاه ۲.۷ میلیارد تومان جریمه شد و برند سحر هم ۱.۵ میلیارد تومان جریمه شد که این دو شرکت جریمه خود را پرداخت کرده اند.

در حال حاضر دو پرونده در شعبه ۴۰ تهران در دست بررسی داریم که در یک فقره چندین بار نامه نگاری شده است اما هنوز دستگاه نظارتی پاسخ استعلام میزان تخلف را نداده است.

وی ادامه داد: سه پرونده مواد لبنی هم در حوزه شهرستانهای تهران وجود دارد که در یکی از آنها شرکت هفت میلیارد تومان جریمه شده است. اما در یکی دیگر شرکتی به ده میلیارد تومان محکوم شده است که هنوز حکم قطعی نشده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در استان گلستان یک شرکت به دلیل کمبود هفت میلیون کیلو گندم به استرداد این میزان گندم محکوم شده است که باید این میزان را باز پس دهد.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x