رضایت ۸۰ درصدی از لوازم التحریر ایرانی/ بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور

به گزارش سرویس خبری ایران:  رضایت ۸۰ درصدی از لوازم التحریر ایرانی/ بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش، محمد یقینی رئیس مجمع نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی در مراسم آغاز جشنواره سراسری ایران نوشت، اظهار کرد: مجمع نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی از سال ۹۱ با مشکلات و چالش‌ها در زمینه نوشت‌افزار

کد خبر : 18070
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
رضایت ۸۰ درصدی از لوازم التحریر ایرانی/ بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور

به گزارش سرویس خبری ایران:

 رضایت ۸۰ درصدی از لوازم التحریر ایرانی/ بازار ۶ هزار میلیارد تومانی نوشت‌افزار در کشور

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش، محمد یقینی رئیس مجمع نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی در مراسم آغاز جشنواره سراسری ایران نوشت، اظهار کرد: مجمع نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی از سال ۹۱ با مشکلات و چالش‌ها در زمینه نوشت‌افزار ایرانی شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: در آن زمان بیش از ۹۰ درصد بازار نوشت‌افزار را محصولات خارجی گرفته بودند و هم محصولات و هم محتواها خارجی بود؛ در سال ۹۱ یکی، دو تولید کننده پای کار آمدند و امروز بیش از ۱۰۰ تولیدکننده هستند که هم تولید و طرح ایرانی دارند.

یقینی با بیان اینکه امسال هشتمین سال فعالیت مجمع نوشت‌افزار ایرانی – اسلامی است، گفت: 
درباره اهمیت اقتصادی نوشت‌افزار ایرانی – اسلامی باید بگویم که بازار ۶ هزار میلیارد تومانی در کشور ما داراست که لازم است به آن توجه شود.

وی با اشاره به فعالیت جریان ایران نوشت، افزود:  با اتفاقاتی که از شروع جریان ایران نوشت افتاد، سعی شد با مردم ارتباط مستقیم برقرار شود و از سال ۹۵ آمار واردات نوشت‌افزار از ۹۰ درصد به ۶۰ درصد کاهش یافته است. البته یک مشکل این است که یکی از علت‌ها این است که بعضی از اقلام مشابه داخلی ندارند که می توان به اتد، روان‌نویس و قیچی اداری اشاره کرد که مشابه ایرانی ندارند.

رئیس مجمع نوشت افزار ایرانی – اسلامی ادامه داد: ۷ هزار نفر مستقیم و ۱۰ هزار نفر غیر مستقیم در بازار نوشت‌افزار فعالیت دارند و ۱۵ هزار فروشگاه در این راستا فعالیت می‌کنند البته در این راستا نیازمند همکاری وزارت صمت هستیم.

وی تصریح کرد: نوشت‌افزار  ۱۲ سال روزی حداقل ۱۰، ۱۲ سال از زندگی کودک را دخیل می‌کند و از محتوای نوشت‌افزار اثر می‌گیرند و در آن مشق می نویسند.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x