سخنرانی جفری ساکس و همه مدعوین خارجی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها لغو شد

سیاسی

به گزارش سرویس خبری ایران:

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهراء با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: سخنرانی جفری ساکس و همه مدعوین خارجی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها لغو شد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
به استحضار می‌رساند پیرامون اعتراض تشکل‌های انقلابی دانشگاه الزهرا (س) و سایر فعالین جنبش دانشجویی در نهایت ریاست دانشگاه الزهرا (س) و نهاد رهبری اعلام داشتند سخنرانی آقای جفری ساکس در همایش روز ۱۸ مهر ماه تحت عنوان اقتصاد جهانی و تحریم‌ها که قرار بود به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود و هم چنین شرکت سایر مدعووین دعوت شده از خارج از کشور به صورت کلی لغو شد. اخبار موثق حاکی از این است که پس از اظهار بی خبری مسئولین وزارت علوم از لیست مدعووین و اعتراض‌های فعالین دانشجویی و چهره‌های مختلف وزارت علوم پس از بررسی مجدد مهمانان با مسئول پژوهشکده‌ی این وزارت خانه که مسئول دعوت از مدعووین بود برخورد به عمل آمده است.

حال این سوال مطرح است که اگر دانشجویان با حضور افرادی این چنین در دانشگاه مخالفت نکنند، آیا مجوز برگزاری و دعوت از چنین افرادی وجود دارد؟ حتی اگر مدعو وزارت علوم باشد، نباید هیچ نظارتی بر حضور و دعوت از این افراد در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد؟

این اولین بار نیست که وزارت علوم در جلسات راهبردی از افرادی برای حضور در دانشگاه دعوت می‌کند که وابسته به نهاد‌های ضد ایرانی بوده و یا سابقه‌ای امنیتی دارند. دعوت از افرادی، چون ساکس باید برای محاکمه و پاسخگویی به جنایت‌های اقتصادی و فقر و بیکاری مردم اروپای شرقی و آمریکای لاتین باشد نه برای سخنرانی و ارائه راهکار برای عبور از تحریم ها!

اساسا انتظار می‌رود ورود افرادی با سوابق این چنینی درکشور ممنوع باشد، آنوقت وزارت علوم از این افراد برای سخنرانی در یک نهاد علمی و نخبگانی دعوت کرده و چهره امنیتی و ضد حقوق بشر این افراد را با سابقه علمی آن‌ها توجیه می‌کند.

با این تفاسیر دور از ذهن نیست اگر بگوییم شرایط فعلی کشور محصول ناتوانی دواتمردان نیست بلکه محصول این است که اساسا خواست و اراده‌ای جهت اصلاح امور کشور وجود ندارد.

انتهای پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی
بررسی گزارش رصد پیشرفت علم و فناوری کشور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار سیاسی – به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در آن اعضا، گزارش رصد پیشرفت علم و فناوری در کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در …

سیاسی
دوشنبه؛ نشست خبری روحانی با رسانه‌های داخلی و خارجی

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار سیاسی – به گزارش حوزه دولت  خبرگزاری تسنیم، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری در توئیتی از برگزاری نشست خبری رییس‌جمهور با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در بعدازظهر دوشنبه هفته آینده (۲۲ مهرماه) خبر داد. انتهای پیام/

سیاسی
پروژه‌ «نجات ترامپ» روی میز اصلاحات

به گزارش سرویس خبری ایران: – اخبار سیاسی – گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم: خبرگزاری تسنیم ۲۴ شهریور گزارشی منتشر کرد که در آن استدلال می‌شد کسانی که درباره ضرورت مذاکره مستقیم آقایان حسن روحانی و ترامپ روسای جمهور ایران و آمریکا تصمیم‌سازی می‌کنند عملاً به مثابه اعضای کمپین انتخاباتی ترامپ …