سرمایه گذاری۲۶۵ هزار میلیاردی ایدرو در طرح های صنعتی مناطق محروم

به گزارش سرویس خبری ایران: سرمایه گذاری۲۶۵ هزار میلیاردی ایدرو در طرح های صنعتی مناطق محروم به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایدرو، امیر بیات ترک با بیان اینکه توزیع پراکندگی بیش از ۸۰ درصد طرح‌های مصوب ایدرو در مناطق محروم است، تصریح کرد: با توجه به کار ویژه تخصصی سازمان‌های توسعه‌ای در گسترش

کد خبر : 1207
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
سرمایه گذاری۲۶۵ هزار میلیاردی ایدرو در طرح های صنعتی مناطق محروم

به گزارش سرویس خبری ایران:

سرمایه گذاری۲۶۵ هزار میلیاردی ایدرو در طرح های صنعتی مناطق محروم

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ایدرو، امیر بیات ترک با بیان اینکه توزیع پراکندگی بیش از ۸۰ درصد طرح‌های مصوب ایدرو در مناطق محروم است، تصریح کرد: با توجه به کار ویژه تخصصی سازمان‌های توسعه‌ای در گسترش زیرساخت‌های صنعتی مناطق محروم، تسریع در اجرای این طرح ها در سال جهش تولید اولویت جدی ایدرو است.

به گفته وی، طرح های مصوب ایدرو در مناطق محروم که در سطوح مختلف اعم از مراحل مقدماتی یا اجرایی نهایی هستند، با سرمایه‌گذاری مشترک این سازمان و بخش‌های غیردولتی تعریف شده است.

بیات، این شرایط را فرصتی مناسب برای بهره مندی بخش‌های چابک و غیردولتی از توان فنی تخصصی سازمان های توسعه ای در ایجاد زیرساخت های تولید در مناطق محروم برشمرد.

وی مزیت دیگر این همکاری برای سرمایه‌گذاران شریک ایدرو را امکان بهره‌مندی از تسهیلات ارزی و ریالی پیش‌بینی شده در بند الف تبصره (چهار) ردیف (۱۰) قانون بودجه کل کشور عنوان کرد.

به گفته وی، از آنجا که در قانون بودجه امسال به بانک‌های تخصصی و تجاری اجازه داده شده در طرح‌های زیربنایی و توسعه‌ای متعلق به سازمان‌های توسعه‌ای چون ایدرو با اولویت مناطق محروم که مشارکت ۵۱ درصد یا بیشتر بخش‌های خصوصی و تعاونی را دارا است، تسهیلات ارزی و ریالی پرداخت کنند، از این رو مشارکت سرمایه‌گذاران این بخش‌ها در طرح‌های سازمان‌های توسعه‌ای فرصت بهره‌مندی از این تسهیلات را برای فعالان حوزه تولید به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ایدرو تمام سهام خود در این گونه طرح‌ها را حداکثر سه سال پس از بهره برداری طبق قانون به بخش خصوصی یا تعاونی واگذار می‌کند، گفت: بانک‌های تجاری و تخصصی در خصوص اجرای تبصره (چهار) ردیف (۱۰) قانون بودجه کل کشور از محل منابع در اختیار، حداکثر همگامی و پشتیبانی برای اعطای تسهیلات ارزی و ریالی به طرح‌های توسعه‌ای زیربنایی و سازمان‌های توسعه‌ای بخش صنعت و معدن را داشته باشد.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x