سلطانی‌فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم/باندهای فساد علیه مدیران جوسازی کردند

به گزارش سرویس خبری ایران: سلطانی‌فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم/باندهای فساد علیه مدیران جوسازی کردند به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با اشاره مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم های ناعادلانه

کد خبر : 499
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۰۲
سلطانی‌فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم/باندهای فساد علیه مدیران جوسازی کردند

به گزارش سرویس خبری ایران:

سلطانی‌فر: در مبارزه با فساد باید عزم جدی داشته باشیم/باندهای فساد علیه مدیران جوسازی کردند

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با اشاره مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم های ناعادلانه و اثرات منفی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور اظهار داشت:  شرایط اقتصادی پیش آمده بسیار پیچیده است، امیدوارم با همراهی مردم، کمک و حمایت دولت همانطور که توانستیم موج اول شیوع این بیماری را مهار کنیم، شرایط سخت پیش آمده را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به وضعیت بهداشتی و درمانی کشورمان نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته با تجهیزات پیشرفته تر پزشکی، شرایط کشورمان را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: خوشبختانه ایران عزیز شرایط بحرانی را  پشت سر گذاشته است و بی تردید با همدلی، حمایت و اتحاد همانند ۴۱ سال گذشته بحرانها را پشت سر خواهیم گذاشت و با سربلندی  از این بحران بیرون خواهیم آمد.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت تداوم برنامه های توسعه ای وزارت خانه در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای توضیحاتی را درخصوص تخصیص اعتبارات به فدراسیون ها و بخش های دیگر ارائه کرد و حفظ سلامتی مردم و ورزشکار ان را اولویت مسئولان کشور دانست.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: همانطور که همه دنیا فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود را با شرایط ویروس کرونا با انجام پروتکل‌های بهداشتی تطبیق می دهند ما نیز باید شرایط موجود به ویژه زندگی معیشتی مردم را مدیریت و ساماندهی کنیم.

سلطانی فر دربخش دیگری از سخنانش برگزاری رویداد های ورزشی در کشور را منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد و گفت: ما موظف هستیم ضمن اجرای همه تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد ملی  مقابله با کرونا، تمامی برنامه‌های خود را مثل سایر وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی  هماهنگ و عملیاتی کنیم.

وی یادآور شد: راه‌اندازی مجدد فعالیت‌های ورزشی با صلاحدید و رویکرد ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود چرا که سلامتی مردم و ورزشکاران در اولویت قرار دارد اما مسئولیت برگزاری مسابقات و چگونگی زمان و ضوابط آن با فدراسیونهای ورزشی است.

وزیر ورزش و جوانان در این نشست خطاب به روسای فدراسیونها ورزش پاک و عاری از هرگونه داروی ممنوعه انرژی زا را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر مقابله با دوپینگ در ورزش اظهار داشت: مبارزه با دوپینگ باید در ورزش کشور به طور جدی توسط روسای فدراسیونها دنبال شود و جای بسیار خوشحالی است که ستاد مربوطه در کشورمان اقدامات بسیار موثر در این رابطه داشته است چرا که در دنیا این موضوع توسط نهادهای بین المللی دقیقا تحت کنترل است، بنابراین برای مقابله با مسئله دوپینگ از همه ظرفیت‌ها باید استفاده شود.

وی در ادامه سخنانش توضیحاتی را در خصوص  مبارزه با فساد در ورزش ارائه کرد و گفت: در مقاطع مختلف زمانی اقدامات مختلفی دراین باره  صورت گرفته، فدراسیون‌های مختلف ورزشی  نیز در زمینه مبارزه با فساد اقدامات مناسبی انجام دادند.

وزیر ورزش با تاکید براینکه در موضوع مبارزه با اشکال مختلف فساد باید عزم جدی‌تری داشته باشیم بیان کرد: در این خصوص باید همه انرژی و امکانات خود را متمرکز کنیم که با فساد به هر شکلی مقابله کنیم. من یقین دارم اگر عزم، اراده و همت داشته باشیم هم گرایی و هم افزایی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی را نیز خواهیم داشت.

سلطانی‌فر افزود: ابعاد فساد در برخی از رشته‌ها به گونه‌ای بود که ما با استفاده از ابزارها و اطلاعات خود نمی‌توانستیم آنها را ریشه یابی کنیم، به همین علت من طی نامه‌ای از وزیر محترم اطلاعات، نهادهای امنیتی و نظارتی، سازمان بازرسی خواستم که به این موضوع ورود کنند. مسائل  را مورد بررسی قرار دهند و به نوعی کمک مدیریت ورزش کشور باشند. خوشبختانه وزیر محترم اطلاعات دستور ویژه‌ای روی نامه ما صادر کرد و مسئولین ذیربط اقدامات لازم را آغاز کردند. 

سلطانی افزود: آنچه در مبارزه با هرگونه مظاهر فساد در ورزش انجام می شود به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست، تمام امکاناتمان را با بخش‌های دیگر نظارتی در کنار یکدیگر قرار دادیم و تا دستیابی به نتیجه به این همکاری ادامه خواهیم داد.

وی گفت: از زمانی که با عزم و اراده جدی درصدد مقابله با فساد هستیم و از دستگاه های امنیتی و نظارتی در این رابطه کمک خواستیم شاهد هستیم که باندهای فساد در ورزش به کمک برخی از رسانه‌های بی هویت علیه مدیران وزارت ورزش و مدیران ورزش کشور جوسازی های فراوانی کردند تا ما را از ادامه مسیر باز دارند. آنها به دنبال این هستند که جریان مبارزه با فساد را به انحراف بکشند.

 وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: در مبارزه با فساد به هیچ وجه عقب نشینی نخواهیم کرد. با جدیت و جسارت ایستاده‌ایم و برابر این جوسازی ها، داستان سرایی‌ها و انگ زنی ها و  ایجاد استرس بین مردم به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم. 

وی تاکید کرد: با قوت و قدرت تا جایی که توان داریم با فساد در ورزش مقابله می کنیم و در صدد هستیم صحنه ورزش، صحنه مردانگی، مروت، اخلاق و از خودگذشتگی و انتقال ارزش ها از نسلی به نسل دیگر باشد.

انتهای پیام/h


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x