فارس من| اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده/ اولویت راه اندازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی

به گزارش سرویس خبری ایران: فارس من| اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده/ اولویت راه اندازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «استفاده از تولیدات داخلی گامی در جهش تولید» حمایت از تولیدکنندگان داخلی را لازمه تحقق

کد خبر : 18268
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
فارس من| اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده/ اولویت راه اندازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی

به گزارش سرویس خبری ایران:

فارس من| اشتغال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر در واحدهای صنعتی احیا شده/ اولویت راه اندازی ۱۵۰۰ واحد صنعتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «استفاده از تولیدات داخلی گامی در جهش تولید» حمایت از تولیدکنندگان داخلی را لازمه تحقق جهش تولید دانستند و تقویت تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق را خواستار شدند.

اصغر مصاحب درباره ایجاد اشتغال در صنایع کوچک و متوسط افزود: در هفته صنایع کوچک یک روز به‌عنوان صنایع کوچک، کارآفرینی و اشتغال نامگذاری شده که نشان از اهمیت موضوع اشتغال در این بخش است.

وی اضافه کرد: برخی به دلیل همپوشانی کارآفرینی و اشتغال، آن‌ها را یک موضوع در نظر می‌گیرند، درحالی که مقوله جدایی هستند و در صنایع کوچک بستهکارآفرینی داریم و در این مجموعه فعالیت‌های متفاوتی انجام می‌شود.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: سال گذشته ۴ هزار و ۶۲ دوره آموزشی برای ۹۲ هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی برگزار شد. همچنین ۳۰۲ تور صنعتی برای بازدید ۶ هزار و ۴۰۰ نفر برگزار شد تا از این طریق واحدهای صنعتی با واحدهای موفق آشنا شوند و انتقال تجارب واحدهای مختلف فعال در یک رسته فراهم شود.

مصاحب یادآور شد: از سال ۹۱ تا پایان سال گذشته ۸ هزار و ۶۳۶ واحد صنعتی غیرفعال، مجدداً راه‌اندازی و برای ۱۲۳ هزار و ۵۱۴ نفر شغل ایجاد شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته تجارب موفق کارآفرینی در سطح کشور احصاء شد و ۲۵ تجربه موفق کارآفرینی در رشته‌های مختلف مستندسازی شد و در اختیار دیگران قرار گرفت.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص برنامه‌های‌ این سازمان برای ایجاد اشتغال بیان کرد: یکی از اقدامات این سازمان، بازفعال‌ سازی و راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی غیرفعال است. بر این اساس مشاوران کلینیک‌های کسب و کار به واحدهای صنعتی مشاوره می‌دهند.

مصاحب افزود: در این کلینیک‌ها سه مقوله مشاوره، طرح‌های عارضه‌یابی و پروژه بهبود دنبال می‌شود و ماحصل آن افزایش ظرفیت و ارتقاء فنآوری است که منجر به اشتغال می‌شود و در هر سه مرحله از واحدهای تولیدی حمایت می‌کنیم.

وی اضافه کرد: بر اساس اقدامات انجام شده، از ابتدای سال جاری تا پایان هشتم مرداد ۴۳۲ واحد مجدداً احیاء شد که تعداد هفت هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال را در بر می‌گیرد که در استان‌های تهران، قم و اصفهان بیشترین واحدهای اقتصادی احیاء شده‌اند.

عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: برنامه ما برای امسال این است که ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد احیاء شود، که با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا، احیاء ۴۳۲ واحد در چهار ماه نخست عملکرد قابل قبولی بوده است.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x