قرعه‌کشی لیگ والیبال| کارخانه: باشگاه‌ها بچه سرراهی فدراسیون هستند/شکست تیم ملی در المپیک، شکست همه ما است

به گزارش سرویس خبری ایران: قرعه‌کشی لیگ والیبال| کارخانه: باشگاه‌ها بچه سرراهی فدراسیون هستند/شکست تیم ملی در المپیک، شکست همه ما است به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور امروز برگزار شد. در این مراسم مصطفی کارخانه اظهار داشت: در ادوار گذشته ایراداتی در برگزاری مسابقات وجود داشت و اعتقاد

کد خبر : 18760
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
قرعه‌کشی لیگ والیبال| کارخانه: باشگاه‌ها بچه سرراهی فدراسیون هستند/شکست تیم ملی در المپیک، شکست همه ما است

به گزارش سرویس خبری ایران:

قرعه‌کشی لیگ والیبال| کارخانه: باشگاه‌ها بچه سرراهی فدراسیون هستند/شکست تیم ملی در المپیک، شکست همه ما است

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور امروز برگزار شد. در این مراسم مصطفی کارخانه اظهار داشت: در ادوار گذشته ایراداتی در برگزاری مسابقات وجود داشت و اعتقاد دارم که فدراسیون سمبل کاری می‌کند. هر تیم حدود ۱۰ میلیارد هزینه می‌کند که در این بین ۱۵۰ میلیون تومان ورودی لیگ و ۱۰ درصد بازیکن وکادر فنی هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه باید از لیگ‌های معتبر همچون پلاسلیگا و سری آ الگو بگیریم، خاطرنشان کرد: مسابقات ما حتی یک لوگوی اختصاصی و خوب ندارد. در ادوار گذشته یک کاپ قهرمانی به ما داده شد که چند ساعت بعد پایه‌اش کنده شد! بهتر است مسئولان جامی به تیم‌ قهرمان بدهند که ماندگار و خوب باشد.

سرمربی تیم والیبال سایپا خاطرنشان کرد: در گذشته پورحسن، رئیس سابق سازمان لیگ گفت به تیم قهرمان پول می‌دهیم که این اتفاق هم رخ نداد. متاسفانه تمام نگاه و انرژی فدراسیون صرف تیم‌های ملی می‌شود. من هم افتخار می‌کنم که تیم ملی موفق باشد، اما در این بین نباید باشگاه‌ها فراموش شوند. نگرانی و دغدغه بازیکنان تیم ملی را باشگاه‌ها برطرف می‌کنند، چون فدراسیون پولی به آنها نمی‌دهد.

کارخانه عنوان کرد: انتظار بالاتری از فدراسیون دارم و معتقدم که باشگاه‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند. امسال بخاطر کرونا همه تیم‌ها تحت فشار هستند. هر سال در جلسه قرعه‌کشی حرف از قانون می‌زنیم، اما در جریان مسابقات اتفاقات برعکس رخ می‌دهد. فکر می‌کنم نظر همه این باشد که بحث استفاده از ویدئوچک جدی گرفته شود. فدراسیون باید به حساسیت‌ها توجه داشته باشد.

وی گفت: ملی‌پوشان ما سرمایه‌های اصلی ما هستند؛ گاهی در برخی شهرها بدترین توهین‌ها به آنها صورت می‌گیرد. اعتقاد دارم که با جریمه ۵ میلیون و ۱۰ میلیون تومانی اتفاقی رخ نمی‌دهد؛ پیشنهاد می‌کنم امسال قانونی با جریمه بیشتر اتخاذ شود و در گام اول باید تماشاگران را محروم کنیم.

سرمربی تیم والیبال سایپا با بیان اینکه فدراسیون والیبال باید گروهی را انتخاب کند که مسابقات را رصد کرده و ایرادات را بنویسد، اظهار داشت: باشگاه‌ها مثل بچه سرراهی هستند، در حالی که باید همچون تیم‌های ملی به چشم فرزندانِ فدراسیون به آنها نگاه شود. من انتظار داشتم داورزنی به عنوان پدر خانواده، دبیر و نایب رئیس فدراسیون به باشگاه‌ها احترام می‌گذاشتند و در این جلسه حاضر می‌شدند. دلم می‌خواهد رئیس فدراسیون برخی از مسابقات را از نزدیک تماشا کند. مواردی بوده که هیچ مسئولی از فدراسیون در سالن حضور پیدا نکرده بود.

کارخانه خاطرنشان کرد: در بحث داوری شرایط مالی مساعد نیست؛ هر بازی ۳۰۰ هزار تومان به داوران می‌دهند. خواهش می‌کنم درصدی که از باشگاه‌ها گرفته می‌شود در اختیار داوران قرار بگیرد. به هر حال برگزاری خوب لیگ به تیم ملی کمک می‌کند. ما در سال المپیک قرار داریم و اگر تیم ملی در المپیک شکست بخورد یعنی همه ما شکست خورده‌ایم. پیش‌بینی من این است که مسابقات امسال بسیار فشرده و نزدیک خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x