معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

به گزارش سرویس خبری ایران:  معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: روایت معلمان خرید خدمات، روایت غمناکی شده است؛ روایت زنان و مردانی که به عشق معلمی و حضور در دستگاه تعلیم و تربیت، وارد طرح «خرید خدمات آموزشی» شدند و اکنون می‌بینند جایگاهی برایشان در نظر گرفته

کد خبر : 18808
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

به گزارش سرویس خبری ایران:

 معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: روایت معلمان خرید خدمات، روایت غمناکی شده است؛ روایت زنان و مردانی که به عشق معلمی و حضور در دستگاه تعلیم و تربیت، وارد طرح «خرید خدمات آموزشی» شدند و اکنون می‌بینند جایگاهی برایشان در نظر گرفته نشده است.

در طرح خرید خدمات آموزشی قرار بود برخی مدارس دولتی به همراه دانش‌آموزان به مؤسس مدارس غیردولتی واگذار شوند که البته جای این مؤسسان را شرکت‌هایی گرفته‌اند که قادر به تأمین پرداخت حقوق ماهانه معلمان نیستند.

13990520000327 Test PhotoL - معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

در طرح خرید خدمات آموزشی قرار بود موسسان در قبال سرانه‌ای که به ازای هر دانش‌آموز از دولت دریافت می‌کنند، وظیفه آموزش آنها، تامین معلم و پرداخت حقوق را عهده‌دار شوند اما این مبلغ سرانه از سوی آموزش و پرورش با تأخیر پرداخت می‌شود.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفت: معلم ناگزیر است تدریس کند و مسؤول این معلمان، پولی که دریافت می‌کند، چون پول مستمر نیست، ممکن است ۲۵ درصد دریافت کند و بقیه آن تا آخر سال می‌رود و آن ۲۵ درصد را مثلا خرج اداره واحد آموزشی می‌کند یا بیمه کسانی که بکارگیری شده‌اند، می‌پردازد و پولی برایش باقی نمی‌ماند که به معلمان حقوق بدهد؛ بنابراین برخی از اینها با حقوق خیلی کمی کار می‌کنند.

وی ادامه داد: ما این امر را توقف دادیم. باید اهلیت کسانی که وارد این حوزه می‌شوند ثابت شود و باید ضمانت‌هایی داشته باشد که حقوق معلم تا پایان سال رعایت شود.

13990520000328 Test PhotoL - معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

حالا این معلمان معترض هستند و اعتراضشان را در این روزهای کرونایی به جلوی مجلس، وزارت آموزش و پرورش و استانداری‌ها در استان‌ها برده‌اند.

آنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با عناوین «لطفا با استخدام معلمان خرید آموزشی به تبعیض چند ساله پایان دهید»، «فرهنگیان خرید خدمات آموزشی خواهان تبدیل وضعیت(استخدام) و بهبود وضعیت معیشتی معلمان هستیم» و «معلمان حمایتی بدون هیچ هویتی» خواهان پیگیری وضعیتشان شدند.

یکی از این معلمان به خبرنگار فارس گفت: ما نه قرارداد مشخص داریم و نه بیمه‌ای برای ما پیش‌بینی شده است. در حال حاضر سالی یکبار به ما حقوق می‌دهند. 

وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از معلمان خرید خدمات در مراغه ماهی ۳۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد و ماهی ۱۰ روز بیمه دارد و این در حالیست که در شرایط غیرکرونا هر روز به مدرسه می رفت.

13990520000323 Test PhotoL - معلمانی که سالی یکبار حقوق می‌گیرند

معلم خرید خدمات دیگری اظهار کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش در حال خارج کردن مدارس خرید خدمات از این طرح است؛ مثلا در استان‌های گلستان و ایلام برخی معلمان خرید خدمات با این اقدام بیکار شدند. 

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش در نظر دارد آزمون استخدامی برگزار کند ولی از معلمان خرید خدمات استخدام نمی‌کند در حالی که این معلمان دارای تحصیلات دانشگاهی و با تجربه هستند.

به گزارش فارس، به نظر می‌آید  وزارت آموزش و پرورش که دارای مشکل نیروی انسانی است، در این خصوص اقدامی کند.

انتهای پیام


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x