نبود عزم جدی میان مسؤولان نسبت به اجرای قوانین افزایش جمعیت

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان حوزوی جبهه انقلاب مطالبه‌‌ای جهت مقابله با بی تفاوتی موجود از جانب مسؤولان و خواص جبهه حق نسبت به دغدغه رهبر معظم انقلاب در موضوع جمعیت را شروع کردند. موضوع اصلی این جلسات بی تفاوتی موجود به دغدغه رهبر معظم انقلاب است که در قالب فرافکنی،

کد خبر : 15104
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
نبود عزم جدی میان مسؤولان نسبت به اجرای قوانین افزایش جمعیت

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، جمعی از فعالان حوزوی جبهه انقلاب مطالبه‌‌ای جهت مقابله با بی تفاوتی موجود از جانب مسؤولان و خواص جبهه حق نسبت به دغدغه رهبر معظم انقلاب در موضوع جمعیت را شروع کردند.

موضوع اصلی این جلسات بی تفاوتی موجود به دغدغه رهبر معظم انقلاب است که در قالب فرافکنی، اظهار عجز، اظهار همدردی یا سخن مخدر و اظهار ناامیدی مشاهده می‌شود.

پرسش اساسی این است که چرا با گذشت یک دهه از اظهار نگرانی و دغدغه شدید رهبر معظم انقلاب، باید شاهد بی تفاوتی خواص و نهادهای حکومتی و انقلابی به امر ایشان باشیم؛  آن هم موضوع با اهمیت و حیاتی که با سرنوشت کشور و نظام اسلامی گره خورده است.

جمع مذکور در همین زمینه جلساتی با مراجع عظام تقلید، فقها، بزرگان حوزه و مسؤولان برگزار کردند. در جلسه با آیت‌الله علوی گرگانی، آیت‌الله سیفی مازندرانی، آیت‌الله شب زنده‌دار و آیت‌الله رجبی ضمن ارائه گزارش از وضعیت فعلی جمعیت و روند خطرناک کنترل و کاهش جمعیت، وضعیت جنایتکارانه و فاجعه بار سقط صدها هزار جنین در سال،
 خواستار ورود نهادهای تأثیرگذار و منتسب به انقلاب و حکومت اسلامی  مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قوه ‌قضائیه، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد سازمان ، اوقاف تولیت، آستان قدس رضوی، شورای عالی حوزه علمیه و اعضا آن، فقهای شورای نگهبان و دیگر تأثیرگذاران انقلاب در این قضیه و اهتمام به دلنگرانی رهبر معظم انقلاب شدند.

آیت الله علوی گرگانی ضمن انتقاد از کم کاری شدید دولت فعلی و مجلس دوره قبل و سایر مسؤولان، گفت: ما نیز در این موضوع تذکر داده‌ایم و انتظار می‌رود مجلس قوانین متناسب تصویب کند.

وی افزود: شما نیز به مطالبه‌گری خود ادامه دهید و مطمئن باشید این کار و اقدام اثر دارد و ممکن است این کار با تأخیر انجام شود ولی خواستن و دنبال کردن مفید است؛ این موضوع یعنی بحث جمعیت به سرنوشت اسلام گره خورده است.

آیت الله سیفی مازندرانی نیز ضمن اظهار نگرانی از موضوع جمعیت، اظهار کرد: ما در حوزه و در مرکز تحقیقاتی و فقهی معهد تحقیقات فقهی مربوط به سقط جنین و مسائل مربوطه را تنقیح و جمع آوری کرده‌ایم و تبدیل به کتاب شده یعنی در این موضوع برای مجلس و مسؤولان، حرف علمی و مستدل داریم ولکن باید نمایندگان و فعالان عرصه حوزه علمیه در انتقال این مطالب به حکومت کمک کنند؛ سقط جنین، قتل عمد است و دیه آن مشخص است.

 وی ضمن آرزوی موفقیت و تأکید بر ادامه مطالبه گری نسبت به قضیه جمعیت خواستار کار رسانه‌ای در این زمینه شد.

آیت‌الله شب زنده‌دار گفت: باید در میان مردم فرهنگ‌سازی شود تا مردمی که طالب فرزندآوری هستند دشواری‌های ظاهری این نعمت الهی را قبول کنند و اقبال مردم به فرزندآوری زیاد شود.

وی، کارهای فرهنگی و مطالبه‌گری را در این زمینه لازم دانسته و به برخی پیامدهای این قضیه اشاره کردند.

 این عضو شورای نگهبان افزود: قضیه جمعیت به اندازه‌ای مهم است که آینده اسلام و نظام به آن گره خورده و باید به صورت جدی مورد توجه مسؤولان قرار بگیرد.

آیت الله رجبی قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی و عضو شورای عالی حوزه در جلسه با فعالان جبهه انقلاب و مطالبه‌گران  بحث جمعیت گفت: ما به صورت جدی از جانب جامعه مدرسین در این قضیه ورود کرده و با مجلس مکاتباتی داشته‌ایم همچنین در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)، اقدامات و مشوق هایی در خصوص جمعیت داشتیم.

این عضو جامعه مدرسین ادامه داد: بی تفاوتی به دغدغه رهبر معظم انقلاب امری توجیه بردار نیست و انسان هر چقدر تلاش می‌کند این بی‌تفاوتی را حمل به خیر کند نمی‌تواند.

آیت‌الله رجبی در جمع مطالبه گران موضوع جمعیت افزود: با روحیه و امیدواری این مطالبه‌گری را ادامه دهید و کمترین نتیجه آن، این است که تکلیف شرعی خود را انجام داده‌اید و البته مطمئناً این گونه مطالبات نتیجه بخش خواهد بود.

در جلسه بخشی از مطالبه گران و فعالان جبهه انقلاب با خانم خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود در قضیه جمعیت مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت در این جلسه که چندین مجموعه فعال در عرصه جمعیت نیز حضور داشتند، افراد به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و مطالبی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت به شرح ذیل است:

۱- لزوم ورود نهادهای غیردولتی مانند کمیته امداد، بنیاد مستضعفان ، ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان اوقاف و امور خیریه، آستان قدس رضوی و غیره به قضیه جمعیت.

 ۲- توجه به راهکارهای فرهنگی و غیر فرهنگی به صورت توأمان

۳- تفکیک آن بخش از مسائل جمعیت که نیاز به ورود قاطع و به لحظه دارد از مسائل زمانبر

۴- ضرورت ورود نهاد و دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی و امنیتی به فاجعه قتل عام سقط جنین در کشور

۵- اشاره به کم کاری‌ها و یا سنگ اندازی‌های برخی نهادها در قضیه افزایش جمعیت

۶_ نبود عزم جدی میان مسؤولان نسبت به اجرای قوانین مربوط به افزایش جمعیت.

در این جلسه  خانم خزعلی ضمن تأکید بر لزوم تأسیس کمیسیون یا بخشی مربوط به خانواده در مجلس بر ضرورت مطالبه جدی و صریح نخبگان و عموم مردم از مسؤولان در این زمینه تاکید کرد و این مطالبه را یک راهکار قطعی و ثمربخش و روی زمین مانده دانست.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به آمار و ارقام تکان دهنده و کارشکنی‌های برخی مسؤولان در ترویج فرهنگ فرزندآوری اظهار داشت: سالهاست که برخی قوانین در زمینه افزایش فرزند بر روی زمین مانده است.

وی ادامه داد: در قضیه خانواده و دیگر موضوعات فرهنگی عزمی بر اجرای منویات رهبر انقلاب وجود ندارد؛ به عنوان نمونه ۲۳۶ قانون مربوط به حجاب مصوب سال ۸۴ همچنان مهجور مانده‌اند.

این جمع مطالبه گر بنا دارند این جلسات و پیگیری‌ها را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهند.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x