یاوری: مجیدی متوجه شد استقلال برای او نیست/ نویدکیا نقشی در حواشی و اعتراضات هواداران ندارد

به گزارش سرویس خبری ایران: یاوری: مجیدی متوجه شد استقلال برای او نیست/ نویدکیا نقشی در حواشی و اعتراضات هواداران ندارد محمودیاوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص تقابل سپاهان و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اظهار داشت: سپاهان تحت تاثیر ماجراهای کرونا از فرم ایده‌آلی که در نیم‌فصل

کد خبر : 18124
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
یاوری: مجیدی متوجه شد استقلال برای او نیست/ نویدکیا نقشی در حواشی و اعتراضات هواداران ندارد

به گزارش سرویس خبری ایران:

یاوری: مجیدی متوجه شد استقلال برای او نیست/ نویدکیا نقشی در حواشی و اعتراضات هواداران ندارد

محمودیاوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص تقابل سپاهان و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اظهار داشت: سپاهان تحت تاثیر ماجراهای کرونا از فرم ایده‌آلی که در نیم‌فصل اول داشت دور شد. ضمن اینکه مشکلاتی که برای امیر قلعه‌نویی به وجود آمد باعث شد تیم از آن روند حرکتی رو به جلو باز بماند. به این ترتیب سپاهان چند بازی گذشته را در شرایط نامناسبی به پایان رساند.

وی با اشاره به شرایط استقلال افزود: در طرف مقابل با توجه به رفع مشکلاتی که روی نیمکت استقلال وجود داشت، فرهاد مجیدی با وجود جوانی و تازه‌کاری، رفته رفته در تیم جا افتاد. مجیدی می‌تواند یکی از بهترین مربیان فوتبال ایران در آینده باشد، هرچند که باز هم جای کار و کسب تجربه دارد. مجیدی متوجه شد که او برای استقلال است؛ نه اینکه استقلال برای او باشد. مجیدی متوجه شد کلاس و اعتبار مربیگری جدای از بازیگری است. 

یاوری تصریح کرد: تقابل این دو تیم همیشه حساسیت‌های خاص خودش را داشته که بر اساس آن‌ می‌توانیم این بازی را دربی سوم بنامیم. چون اغلب بازیکنان و مربیان در جای دیگری با هم تقابل داشتند و در این میدان وقتی به هم می‌رسند حساسیت‌ ایجاد می‌شود. مثلا امیدنورافکن که بازیکن جوان رو به پیشرفت و بسیار خوبی است، زمانی بازیکن استقلال بوده و حالا در سپاهان بازی می‌کند. او تلاش می‌کند تعهد بالای خودش را نشان بدهد و این مساله خودش حساسیت درست می‌کند و به همین خاطر نتوانست در دیدار گذشته به خوبی وظیفه خودش را انجام بدهد. با این حال خط میانی سپاهان را هیچ تیمی در سال‌های اخیر نداشته است. 

کارشناس فوتبال ایران با مقایسه سرمربیان دو تیم عنوان کرد: بازی این دو تیم همیشه با برخوردهای تاکتیکی و فرامین مربیان همراه بوده، ضمن اینکه جنگ‌های روانی هم باعث شده این تقابل هیچ وقت دور از حادثه نباشد. این تقابل می‌تواند یک بازی ارزشی باشد. قلعه‌نویی موقعیت قهرمانی را از دست داده و شرایط خودش و تیمش متفاوت شده، اما در بازی فردا می‌تواند جبران کند و خیلی از چیزها را به شرایط سابق برگرداند. سرمربی استقلال هم در دو بازی اول خوب مدیریت فنی نکرد و بیشتر به خودش پرداخت تا استقلال اما حالا یاد گرفته که اول استقلال و بعد فرهاد مجیدی. با توجه به این مسائل، می‌توانیم فردا یک بازی خوبی را شاهد باشیم.

یاوری در خصوص مشکل گلزنی در سپاهان اظهار داشت: تیم‌هایی که تعداد نفرات لازم را برای پست‌های مختلف در نظر نمی‌گیرند، دچار این مشکلات می‌شوند.  استقلال دیاباته و قائدی را در کنار هم دارد. این دو مکمل هم هستند اما در سپاهان با وجود انسجام خوبی که در دفاع و خط میانی وجود دارد، انسجام خط حمله که اساس پیروزی یک تیم را رقم می‌زند، کم است. 

وی افزود: اگر خط حمله تیم ضعیف عمل کند فشار آن به خط میانی منتقل می‌شود و پس از آن به خط دفاع و دروازه هم می‌رسد. آن کشش و میل باطنی همیشگی که کی‌روش را تبدیل به یک مهاجم جنگنده و حریص تبدیل می‌کرد، امروز نمی‌بینم. این کی‌روش آن کی‌روش حریص قبل نیست. او قبلا به توپ حمله می‌کرد. این یکی از خصوصیات مهاجم گلزن است اما امروز می‌ایستد تا توپ به او برسد.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص تجمع تعدادی از هواداران سپاهان و شعار علیه ‌قلعه‌نویی، گفت: یک تماشاگر با دیدگاه‌ها و اهداف مختلف بازی‌ها را نگاه می‌کند. الان تماشاگران انتظار زیادی از قلعه‌نویی دارند. برخی با یک غوره سردیشان می‌شود و با یک مویز گرمی. وقتی به فرودگاه می‌رویم و مربی را روی دست می‌گیریم باید در چنین روزهایی هم تحمل یک سری اشتباهات را از سوی مربی یا بازیکنان داشته باشیم. اعتقادی به بدشانسی ندارم، ۴ بار توپ را به تیرک زدیم که اگر دقت می‌کردیم دوبار به گل می‌رسیدیم. اینجا قلعه‌نویی چه گناه و اشتباهی داشته که بازیکن توپ را یک سانتی‌متر آن طرف‌تر زده است؟

یاوری در مورد درخواست هواداران مبنی بر سرمربی شدن محرم ‌نویدکیا، اظهار داشت:‌ تماشاگران اشتباه می‌کنند و در این میان شیطنت‌هایی هم می‌شود. در تیم‌های دیگر هم این اتفاقات می‌افتد. در همین استقلال هوادارانش در مقطعی گفتند آقای مجیدی ما شما را دوست داریم، کاری نکن که شعار حیا کن رها کن بدهیم. من فکر نمی‌کنم خود محرم نویدکیا در این مساله دخالت داشته باشد. او می‌داند مربیگری با بازیگری خیلی تفاوت دارد. محرم الان در حال آموزش دیدن است، زحمت می‌کشد و اندوخته‌هایش را بیشتر می‌کند تا روزی به این جایگاه برسد. او واقعا برای این کار شایسته است اما سزوار نیست با کسی که برای تیم قهرمانی آورده اینطور برخورد شود.

وی افزود: من همیشه به عنوان یک سپاهانی مراقب و نزدیک تیم بودم. ۱۲سال به عنوان مربی در این تیم کار کرده‌ام. مسعود تابش هم زحمت این باشگاه را خیلی کشیده است. وقتی قلعه‌نویی را با سلام و صلوات می‌آوریم، به قهرمانی می‌رسد و سازمان و ساختار تیم را درست می‌کند این رفتارها خوب نیست. مگر قرار است یک تیم همیشه قهرمان باشد؟ لیورپول بعد از ۳۰سال قهرمان شد یا رئال و یوونتوس ازلیگ قهرمانان حذف شدند آیا تماشاگرانشان رفتند فریاد بزنند حیا کن رها کن؟ از تماشاگرانی که تعصب دارند و وابسته به تیم هستند انتظار دارم فریب یک سری مسائل حاشیه‌ای را نخورند.

یاوری با اشاره به مشکلاتی که قلعه‌نویی در سپاهان پیدا کرد، گفت: قلعه‌نویی نه پسرخاله من است و نه رقیب من. ۴۳ سال مربیگری کردم که هیچ‌کس در دنیا نکرده است. پس نیاز ندارم به نفع کسی صحبت کنم. امیرقلعه‌نویی به مراتب قهرمانی، ارزش، اعتبار و شخصیت برای تیم آورده است. نیم‌فصل اول تیم اول بوده، حالا کرونا آمده و اثر منفی زیادی روی تیم گذاشت که دیدیم وضعیت تعدادی از بازیکنان خراب شد. تعدادی از بازیکنان مثل پورقاز مصدوم شدند یا اینکه بازیکنانی مانند غلامی و یزدانی از تیم جدا شدند. این‌ها تفاوت‌های فاحشی ایجاد می‌کند و مسیر حرکت رو به جلویی که مربی برایش زحمت کشیده از بین می‌رود. مربی و بازیکن ابزار هم هستند.

کارشناس فوتبال تصریح کرد: ضمن اینکه دربازی قبلی دیدیم دیاباته خیلی ماهرانه و حرفه‌ای پنالتی گرفت. هم مدافع سپاهان را کتک زد و هم زمین خورد! داور هم در مسیری قرار داشت که این تشخیص را داد اما من به عنوان کسی که سال‌ها در فوتبال کار کرده‌ام می‌گویم این خطا، خطای دیاباته بود و خود این پنالتی سرنوشت بازی را عوض کرد. همیشه اتفاقات فوتبال می‌تواند سلطان را پایین بیاورد و نگهبان را بالا ببرد. این طبیعت فوتبال است و ما باید خیلی سالمتر از این حرف‌ها فکر کنیم. امیرقلعه‌نویی اصلا شایسته این برخوردها نیست.

انتهای پیام/


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
تبلیغات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x